Sin categoría

CAMPIONATS AUTONÒMICS DE VÒLEY PLATJA

60vistas

Aquest cap de setmana s’han celebrat a Elx i Benidorm els Campionats Autonòmics de Vòley platja organitzats per la Federació de Voleibol de la Comunitat Valenciana amb la col·laboració del Club Voleibol Elx i el C.V.P. Ponent Benidorm el que ha suposat la volta a la Competició dels esportistes més joves del nostre esport sota els Protocols de prevenció enfront del COVID-19 instaurats tant per la FVBCV com pels Ajuntaments de Benidorm i Elx.

Amb la col·laboració de tots els jugadors/as, entrenadors/as i mares i pares assistents les Competicions s’han desenvolupat en un clima de seguretat i esportivitat que ens fa sentir-nos molt orgulls de tota la família del voleibol de la Comunitat Valenciana i molt esperançats en la volta a les Competicions tant de Platja com de Pista a partir del pròxim mes de setembre.

La nostra enhorabona a tots els participants !

En l’esportiu, les Classificacions finals van ser les següents :

INFANTIL MASCULÍ (SUB-15)

  1. SERVIGROUP PONIENTE BENIDORM AMARILLO
  2. C.V. ELCHE
  3. SERVIGROUP PONIENTE BENIDORM MORADO
  4. GRUAS FABRAQUER EL CAMPELLO

CADET MASCULÍ (SUB-17)

  1. C.V. MEDITERRÁNEO CASTELLÓN
  2. C.V. VALENCIA “A”
  3. C.V. VALENCIA “B”
  4. SERVIGROUP PONIENTE BENIDORM AZUL

INFANTIL FEMENÍ (SUB-15)

  1. C.V. SANT JOAN MORADO
  2. C.V. ELCHE GRUPO ALCUDIA
  3. C.V. SEDAVÍ VOLEY PLAYA
  4. SERVIGROUP PONIENTE BENIDORM ROSA

CADET FEMENÍ (SUB-17)

  1. SERVIGROUP PONIENTE BENIDORM AZUL
  2. C.V. SANT JOAN ROJO
  3. ILICITANO CARRÚS “B”
  4. C.D. MUTXAMEL

SUB 19 MASCULINA

  1. JULIÁN LÓPEZ / JUAN FCO. GONZÁLEZ – SERVIGROUP PONIENTE BENIDORM
  2. MAURICIO CALABUIG / ÁLVARO DÍAZ – SERVIGROUP PONIENTE BENIDORM
  3. HECTOR IBORRA / LUCAS SORIANO – C.V. VALENCIA

SUB 19 FEMENINA

  1. LAURA GARCÍ A / ANA GONZAGA – SERVIGROUP PONIENTE BENIDORM
  2. SARA HART / CLAUDIA HERRANZ – C.D. MUTXAMEL
  3. MARINA GARRIGÓS / PAULA MONTES – SERVIGROUP PONIENTE BENIDORM

SUB-21 MASCULINA

  1. ERIK CARRIÓ / RUBÉN MARTÍNEZ – SERVIGROUP PONIENTE BENIDORM
  2. ALVARO MATEU / FRANCISCO BARRANCO – C.V. UBE L’ILLA GRAU
  3. GERMÁN LLORENS / PABLO CABALLER – C.V. VALENCIA

SUB-21 FEMENINA

  1. MIREIA GUILABERT / LAURA FERNÁNDEZ – SERVIGROUP PONIENTE BENIDORM
  2. ANA FLENSBORG / LAURA FERRER – C.D. MUTXAMEL
  3. NOA VARÓ / INÉS FUENTES – C.D. MUTXAMEL